سالگرد شهادت صیاد شیرازی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس، دهمین سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی و 55 شهید عالیرتبه نیروهای مسلح صبح امروز شنبه با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور و مقامات عالیرتبه کشوری و لشکری در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

در این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، سرلشکر رشید جانشین ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش، سرلشکر سلیمی فرمانده سابق کل ارتش، امیر نهاوندی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ارتش، امیر میقانی فرمانده قرارگاه مستقل پدافند هوایی خاتم الانبیاء، امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیرشاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش، سردار سلامی فرمانده نیروی هوایی سپاه، سردار اسدی فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار مرتضی قربانی رئیس موزه دفاع مقدس، سردار نجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار ذوالقدر معاون بسیج ستادکل نیروهای مسلح، صادق محصولی وزیر کشور و غلامحسین الهام سخنگوی هیئت دولت نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام صفایی به مرور برخی خصوصیات و ویژگی‌های شهید صیاد شیرازی پرداخت.

امیرسپهبد صیاد شیرازی جانشین ستادکل نیروهای مسلح در تاریخ 21 فروردین 1378 در هنگام خروج از منزل به سمت محل کار مورد سوء قصد اعضای گروهک منافقین قرار گرفت و به شهادت رسید.

شهید علی صیادشیرازی روز شنبه 21 فروردین ماه 1378 در حوالی خانه اش مورد سوء قصد عوامل تروریست قرار گرفت و به شهادت رسید.

ساعت 6 و 45 دقیقه صبح این روز که تیمسار صیادشیرازی با اتومبیل خود به قصد عزیمت به محل کارش از خانه خارج شده بود، مورد هجوم مرد ناشناسی قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

اهالی محل که از این حادثه مطلع شده بودند بلافاصله او را به بیمارستان فرهنگ انتقال دادند که متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، تلاش پزشکان برای نجات وی بی نتیجه بود و او در بیمارستان به شهادت رسید.

به گفته شاهدان مرد تروریست با پوشش لباس رفتگر در حوالی خانه شهید به کمین نشست و تیمسار را هنگام خروج از خانه به رگبار بست. در اینحال شهید صیاد که سوار بر خودرو تویوتای سفید رنگ خود بود مورد اصابت سه گلوله تروریست واقع شد.

در پی این حادثه یک سخنگوی گروهک تروریستی منافقین در تماس با خبرگزاری فرانسه در نیکوزیا مسؤولیت این جنایت را بر عهده گرفت.

/ 1 نظر / 4 بازدید